Podmínky prodeje: |
|
|
|
Nejsme žádní množitelé, proto nám záleží na tom, do jakých rukou miminka půjdou. Neznamená to, že si mládě nemůže odvézt začátečník či dítě, ale musí být ochoten se zodpovědně připravit na příchod svých chlupatých parťáků. Celoživotní chovatelský servis je u nás samozřejmostí. Rádi zůstaneme v kontaktu a budeme vděční za fotografie z nových domovů a zprávy o zdravotním stavu (důležité pro další plemenitbu, ať se konečně podaří omezit ba dokonce vymítit zdravotní neduhy, které pískomilky sužují nesprávným křížením). |
Co uvést při prvním kontaktu?
Kontakt: piskousek@gmail.com
- Představte se a použijte platný kontakt (email, na kterém jste opravdu k zastižení) na Vás.
- Uveďte, jaké máte zkušenosti s pískomily (neznamená to, že přednost dostane, ten co pískomily už choval, ale v případě dotazů máte zdarma veškerou konzultaci a to i tehdy, kdy si od nás zvířátko neodnesete. To platí i pro ty co pískomily už měli – rádi zodpovíme jakékoliv dotazy.
- Uveďte o kolik pískomilů, jaké barvy a pohlaví máte ideálně zájem / a kolik jich případně máte již doma a jakého pohlaví.
- Záměr - mazlík, pískomilí agility či do chovu? V naší stanici máme pískomily s rodokmenem, je ale rozdíl zda chcete na mazlíčka či do chovu (máme linie, které můžete registrovat u Českého pískomilího klubu a mít tak další chov s PP- průkazem původu a zřídit si oficiální chovatelskou stanici, máme ale i jedince, kteří jsou mazliví a více vhodní na mazlíka či učenliví a vhodní třeba na pískomilí agility) – může se jednat o tentýž vrh, ale každé mládě v něm bude vhodné na něco jiného (některé barevné mutace se mezi sebou ani nesmí křížit, protože vznikají i smrtelné kombinace – s výběrem parťáka do chovu Vám poradíme).
- Do jaké věkové kategorie spadáte? U dětí do 15 let vyžaduji souhlas a přítomnost rodičů. Do 18 let stačí souhlas např po telefonu.
- Kde budou Vaši pískomilové bydlet? (klec, akvárko, voliéra, vybavení a umístění ubikace– zašlete klidně foto – předcházíte tak řadě problémům v budoucnu – v případě potřeby poradíme jak uzpůsobit, aby nevznikaly plísně, nedošlo k přehřátí zvířat či nemocem, zlomení ocásku, neustále odřenému nosu a také, abyste neměli nepořádek po celém bytě, nemuseli co chvíli čistit či nedocházelo k zápachu, atd…) Neznamená to, že pískomily dostane ten, kdo bude mít největší vybavení, ale předcházíte tak zbytečným nepříjemnostem.
- Čím budete své pískomily chtít krmit – ovoce, zelenina, značka krmné suché směsi a druh (někteří zájemci si některé složky stravy nepřejí – pokud to lze vynecháváme je a celkově se snažíme přiblížit stravě u budoucího majitele – nevznikají tak problémy s nechutenstvím či vybíráním jídla).
-
Jste z Brna nebo Vysočiny, případně jiné, jak chcete zajistit dopravu?
Co od nás můžete očekávat? |
Co od Vás očekáváme my? |
|
|
|
Doprava, odvoz |
Ceník |
|
Odstav je závislí na vývoji konkrétního mláděte, jeho váze, počtu mláďat ve vrhu, otevření očí a osamostatnění, odstavení jeho rodiči. Tato doba se tedy různí od 5-7 týdne života. V neposlední řadě je také závislá na tom, za jakým účelem si pískomily pořizujete (mazlíček, chov, přidání do skupiny, agility) Odběr se provádí zpravidla v Brně, možné je i jinde po domluvě, případně využité služby http://www.dopravadrobnychzvirat.websnadno.cz - aktuální cena 300Kč, zatím jsou na ni jen a jen dobré reference |
Cena je stanovena podle bonitace daného miminka nejdříve v 5.týdnu věku, proto ji nelze odhadnout a stanovit předem. Obvykle, ale bývá 150Kč. Cenu je možné uhradit i výměnou, za něco co nabízíte. Boduje se:
|
Děkuji za Váš čas, který jste věnovali přečtením podmínek koupě a za pochopení. Toto je opatření, kterým bychom rádi předešli týráním námi odchovaných mláďat (a že bohužel takových žadatelů se vyskytne stále ohromující množství).
Pak je i druhá strana mince, kdy pískomil zůstává stále neznámým a nepochopeným stvořením, kdy žadatel byť by byl sice vhodný kandidát, ale v současné nabídce klecí a různých reklamních taháků na krmivo se nevyzná a podlehne nesprávným, vydá balík peněz, za něco co není potřeba a stále nemůže poskytnou odpovídající podmínky pro pískomilý mazlíčky - třeba jste to právě vy!
dotazy předejdete podobným situacím, kdy úklid klecí pro vás bude nemyslitelný, přístup do klece téže, frekvence čištění se zvýší a odměnou budou traumatizující zvířata choulící se do klubíčka v rohu klece nebo hlodající mříže "nejlépe" v noci, také nemocná, podvyživená a přitom obézní zvířata. Nedejte na rady rádoby odborníků - obchodníků, jejichž cílem je prodání svých skladových zásob a nikdy pískomila nechovali............ušetří Vám to nejen peníze, ale i spoustu času, nervů a hlavně vám přinese ty nejlepší mazlíčky i zajímavá stvoření na pozorování jejich úchvatného rodinného života.
Pískomil není nijak náročným stvořením. Jen chce dát spíš na zkušenosti s chovem od chovatele. Pro představu: se špatnou klecí se nevyhnete pracnému čištění i denně a budou zapáchat, se správnou, mnohdy za stejnou cenu, odpadá čištění po celé krásné 3 týdny, kdy ani třetí týden nezapáchají a pracnost čištění navíc odpadá. Při správné péči je pískomil přítulné, zvědavé zvíře, které nezapáchá. O tom, že některé klece hraničí s týráním ani nemluvě, spokojený a zdravý pískomil by neměl nikdy hlodat mříže, choulit se v rohu klece, nadměrně spát, vyhledávat aktivitu především v noci, zmateně pobíhat či kousat svého majitele,...adt. Dotazy předejdete mnohému, tak s nimi neváhejte.
Body které zvážit , než si pískomily pořídíte:
- Většinou se dožívají pískomilné 3-4 let. Při dobré péči připadá v úvahu i délka života až 6 let dokonce i 8 let (důvodem nižšího věku bývá častá obezita z nedostatku prostor a špatného stravování, častá je i rakovina a různé nádory, infarkt a mrtvice). Každopádně je to tedy závazek na dobu delší než např. u myší a křečíků.
- V žádném případě nelze pískomily chovat samostatně. Chováme po dvou či více jedincích stejného pohlaví (nejlépe však sourozenců), pokud si nepřejeme odchov.
- Dříve než se je rozhodnete pořídit, zjistěte, jestli není někdo z rodiny alergický na zvířecí chlupy.
- Pískomilové jsou od přírody plachým stvořením, je třeba jim věnovat dennodenní péči, abyste je ochočili a zvykly si na vás (už proto bereme pískomily zásadně od chovatelů).
- I když se řadí pískomilové sice k denním tvorům, jejich aktivita se může projevovat i v noci. Perspektivě se aktivita a spánek, střídá po pravidelných intervalech. Ovšem pokud dáte dostatek podmětů k aktivitě (což vyžaduje trochu snahy od Vás) pískomilům během dne, tak zcela jistě prospí i celou noc.
- Vybavení pro dva pískomili absolutně nejmenších rozměrů by mělo být 60x30x40 cm (d,š,v)- obecně ale platí, čím větší akvárko si pořídíte tím méně práce bude s údržbou a dennodenní péčí o svěřence. Nikdy nelze jako vybavení použít levné plastové domky a podlaží pater – jednak je pískomilové rozkoušou, jednak v plastových domcích, kde by spali, se pak kvůli pocení kondenzuje voda, která není z plastového domku odpařována, dáváte tak podmět vzniku plísním a nemocím ze špatné hygieny.
- Čerstvou vodu a krmivo je třeba denně kontrolovat a doplňovat. Taktéž kombinovat suché krmení s ovocem a zeleninou. V případě dovolené, zastane někdo tuto práci za Vás?
- Koupel v písku a občasný volný výběh, by také neměl být odpírán.
- V případě nemoci se náklady na péči zvýší ještě o cenu návštěvy veterináře, případného zákroku nebo léků. Což není levná záležitost. Eutanazie zvířete, jeli to třeba, např. v případě nádorů vyjde cca 100-250Kč.
- Pískomilové se nesmí chytat za ocas (jen za jeho kořen, ale u ochočených jedinců není žádné takovéto manipulace třeba), případná zranění tohoto typu vyžadují pak neprodlenou návštěvu veterinární kliniky. Velkým nebezpečím je i „kolotoč“ pro hlodavce, ten musí být plný, bez mříží, do kterých by se mohly zamotat a zpřerážet pacičky či ocásek. Taktéž nemůže být z měkkého plastu. Průměr kolotoče na pískomila je alespoň 20 cm, kolotoč se musí dobře upevnit, aby na zvířata nepadal a nemohla se v něm skřípnout.
- Odchov provádějte na kvalitních jedincích s rodokmenem, mějte zodpovědnost a nešiřte nemoci a závažné zdravotní stavy nekvalitním křížením.